یک فنجان آرامش از چای طبیعت

این مطلب توسط تیم هتل نماز مشهد آماده شده است.

پارک وکیل آباد مشهد جایی برای نوشیدن یک فنجان آرامش است. اینجا قرار است از ترافیک و شلوغی اطراف حرم دور بمانید، هوای پاکیزه استنشاق کنید و از صدای زمزمه رودخانه فصلی‌اش لذت ببرید. گویی قرار است در یک جنگل کوچک با کلی امکانات تفریحی و رفاهی قدم بگذارید، یک جنگل مدرنیته.

تاریخچه پارک وکیل آباد مشهد؛ اصیل و کهن‌سال

قبل از اینکه ببینید و بشنوید که قرار است چقدر در باغ وکیل آباد به شما خوش بگذرد،‌ خوب است یک تاریخچه کوتاه درباره تفرجگاه وکیل آباد بدانید. داستان وکیل آباد مشهد را که دنبال کردیم، رسیدیم به سال ۱۳۴۸ و «حاج حسین مَلک» و باغ میرطراز (نام قدیمی باغ وکیل آباد).

حاج حسین ملک یک خیر نام‌آشنا برای مشهدی‌ها و حتی تهرانی‌هاست. او کسی بود که بسیاری از زمین‌ها و مِلک‌هایش را وقف مردم کرد که از آن جمله می‌توان به باغ وکیل آباد، باغ ملی مشهد، خانه ملک مشهد، باغ صبای تهران و قصر ملک شهر ری اشاره کرد.

امکانات رفاهی پارک وکیل آباد مشهد؛ مناسب برای هر قشری

دقیقاً منظورمان چیست وقتی می‌گوییم قرار است گام در یک جنگل مدرنیته بگذارید؟ منظور همان امکاناتی است که تفریح و گردش را برایتان راحت می‌کند.

دریاچه باغ وکیل آباد؛ خروشان و سرزنده

دریاچه باغ وکیل آباد یا همان رودخانه فصلی آن را به‌جرئت می‌توان زیباترین و تماشایی‌ترین بخش این تفرجگاه دانست. اگر یکی از روزهای بهاری یا پاییزی را برای بازدید از این پارک جنگلی انتخاب کنید، متوجه منظور ما می‌شوید.

یک رودخانه پرآب، پرخروش و پرقدرت از میان درختان کهن‌سال عبور می‌کند و در حالی این رودخانه را تماشا می‌کنید که در کنار رودخانه نشسته‌اید و پاهایتان را در آب فروکرده‌اید یا یکی از نیمکت‌ها و آلاچیق‌های بستر رودخانه را برای نشستن انتخاب کرده‌اید. صرف صبحانه یا عصرانه کنار رودخانه و زیر نور خورشید کم‌جان بهار و پاییز پیشنهاد ما به شماست.

در نگاه اول محیط فضاسازی‌شده، کف‌سازی، خیابان‌کشی، وجود مسیر پیاده‌روی، فضای سبز دل‌انگیز، استخرها و پلکان متعدد نظرتان را جلب می‌کند. وجود پارکینگ و نگهبانی و اطلاعات در پارک وکیل آباد خیال شما را از باب امنیت آن راحت می‌کند.

باغ‌وحش پارک وکیل آباد مشهد؛ رهاشده، اما جذاب

یکی از همسایه‌های پارک جنگلی وکیل آباد، باغ‌وحش وکیل آباد از جاهای دیدنی مشهد است. این، تنها باغ‌وحش مشهد و البته خراسان است. درست است که چند سالی است به این باغ‌وحش توجه چندانی نمی‌شود؛ اما همچنان می‌تواند به‌راحتی کودکان و حتی گاهی بزرگ‌سالان را سر ذوق بیاورد. در باغ‌وحش وکیل آباد مشهد انواع مختلفی از حیوانات گوشت‌خوار، علف‌خوار، خزنده، پرنده و آب‌زی به چشم می‌خورد.

اگر اهل هیجان‌اید و ترس برایتان معنی ندارد،‌ حتماً اسکیت‌بورد پارک ملت را تجربه کنید، اگر هم می‌خواهید مشهد را زیر پایتان ببینید، سوار یکی از بلندترین فانفارهای خاورمیانه در این شهربازی شوید. از معرفی بازی‌های دیگر این پارک فاکتور می‌گیریم تا در یک مقاله مجزا از مجله گردشگری علی‌بابا به توصیفش بپردازیم.

جهت ارتباط با هتل نماز مشهد می توانید اینجا کلیک نمایید.