این مطلب توسط تیم هتل نماز مشهد آماده شده است.

آشنایی با قوانین و مقررات هتل‌ نماز مشهد

وقتی تصمیم به رزرو هتل می گیرید، به احتمال زیاد تمام توجه خود را بر امکانات و قیمت اتاق های هتل متمرکز می کنید. در این میان ممکن است فراموش کنید که هتل ها هم قوانین و مقرراتی دارند که نادیده گرفتن آنها می تواند اقامت شما را با مشکل مواجه کند. هر چند که هر هتلی می تواند قانون خاص خود را داشته باشد، اما اصول کلی وجود دارد که تمام هتل های دنیا ملزم به رعایت آنها هستند. در این مطلب هتل نماز مشهد از قوانین و ضوابطی می گوید که هتل ها برای مشتریان خود در نظر گرفته اند.

ساعت ورود و خروج هتل‌ها

همانطور که می دانید در بیشتر هتل های دنیا و از جمله ایران همچون هتل نماز مشهد شما باید ساعت 2 بعد از ظهر اتاق خود را تحویل گرفته و در ساعت 11ظهر نیز آن را تحویل دهید. هر چند که در این زمینه نیز استثنائاتی وجود دارد و برخی هتل ها ساعت ورود و خروج خود را دارند. پس باید توجه داشته باشید که در هنگام رزرو هتل مورد نظر خود به این ساعت ها توجه کنید.

اما اگر خارج از ساعات تعیین شده وارد هتل شده یا از آن خارج شوید، چه اتفاقی می افتد؟

اگر بخواهید زودتر از موعد تعیین شده توسط هتل کار پذیرش و تحویل گرفتن اتاق خود را انجام دهید، باید نخست با پذیرش هماهنگ کرده و سپس 50 درصد هزینه یک شب اقامت کامل در هتل را پرداخت کنید. به این هزینه مازاد که توسط مسافر پرداخت می شود، نیم شارژ می گویند. بگذارید با مثالی این موضوع را بیشتر برایتان روشن کنیم.

فرض کنید که یک اتاق دو نفره را در هتل نماز مشهد به قیمت شبی 700 هزار تومان رزرو کرده اید. قیمت اصلی اتاق 900 هزار تومان بوده که با اعمال تخفیف 700 هزار تومان به شما ارائه می شود. ساعت ورود و خروج به این هتل به ترتیب 14 و 11 می باشد. پس اگر بخواهید زودتر از موعد در اتاق خود باشید، باید نصف مبلغ اصلی(یعنی 900 هزار تومان و نه 700 هزار تومان) را بپردازید که می شود به عبارتی 450 هزار تومان!

البته نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که اگر زمان ورود شما به اتاق تان طوری باشد که هتل مجبور شود از یک شب قبل آن را برای شما خالی نگه دارد، باید کل هزینه یک شب را بپردازید یا به عبارتی شب قبل را هم رزرو کنید. به دلیل همین هزینه های نیم شارژ است که معمولا مسافران زمان پروازها یا بلیط قطار خود را طوری برنامه ریزی می کنند که یا رأس ساعت به هتل برسند یا کمی زودتر رسیده و در شهر گشتی بزنند.

خوشبختانه هتل نماز مشهد اتاق چمدان دارد و شما می توانید چمدان خود را تحویل داده و تا زمان تعیین شده به گشت و گذار در اطراف بپردازید یا اینکه در لابی هتل بنشینید و تلویزیون تماشا کنید!

همین قانون در مورد ساعت خروج از هتل هم با اندکی تفاوت وجود دارد. زمان خروج و تحویل اتاق در بیشتر هتل ها ساعت 11ظهر است؛ اما ممکن است در برخی هتل ها این ساعت 12یا حتی 13هم باشد. در مورد نحوه دریافت نیم شارژ خروج هم هتل ها قوانین خاص خود را دارند. برای مثال ساعت خروج در هتل نماز مشهد 11 ظهر میباشد. اگر این زمان تا ساعت 18 شب تمدید شود، مسافر موظف به پرداخت نیم شارژ بوده و بیشتر از ساعت  18 مشمول پرداخت کل هزینه می شود.

نکات مهم در مورد قوانین پذیرش هتل

1-شرایط پذیرش کودکان

شرایط پذیرش کودکان نیز از آن دسته قوانینی است که در هتل ها متغیر است. برای مثال هتل نماز مشهد کودکان تا سن 2 سال را از پرداخت هزینه معاف می کند؛ به این صورت که نرخ خردسال تا 2 سال رایگان و کودک 2 تا 12 سال در صورت عدم استفاده از سرویس اضافه موظف به پرداخت هزینه نیم بها می باشد.

2-شرایط پذیرش زوج ها در هتل

زوج های ایرانی برای اینکه بتوانند سوئیت مشترک رزرو کنند، باید شناسنامه یکی از زوجین را به همراه داشته باشند. در صورت ازدواج موقت نیز همراه داشتن صیغه نامه معتبر الزامی است. علاوه بر این خانم های مجرد که پیشتر قادر به رزرو هتل به تنهایی نبودند، اکنون می توانند با داشتن مدرک شناسایی این کار را انجام دهند.

3-شرایط لغو رزرو هتل

شرایط و مبلغ جریمه کنسلی بعد از ثبت این درخواست مشخص شده و مابقی به حساب مسافر واریز می شود. اما بر طبق مواد شیوه نامه اجرایی ذخیره اتاق و ابطال آن در واحدهای اقامتی شرایط لغو رزرو به صورت زیر می باشد:

  • اگر متقاضی تا ۲۰ روز قبل از زمان رزرو شده برای استفاده، نسبت به لغو آن اقدام کند، هیچ گونه جریمه‌ای به وی تعلق نخواهد گرفت،
  • از ۲۰ روز تا ۱۱ روز قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ ۲۰ درصد هزینه اقامت یک شب به ازای هر اتاق،
  • از ۱۰ روز تا شش روز قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ ۳۰ درصد هزینه اقامت یک شب به ازای هر اتاق،
  • از پنج روز تا ۴۸ ساعت قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ ۵۰ درصد هزینه اقامت یک شب به ازای هر اتاق،
  • از ۴۸ ساعت قبل تا زمان ورود مهمان، مبلغ ۷۰ درصد هزینه اقامت یک شب به ازای هر اتاق.

لازم به ذکر است که امکان لغو رزرو در روزهای شلوغ و با توجه به اطلاع رسانی قبلی وجود ندارد و مسافر نیز نمی تواند ادعایی بابت استرداد مبلغ داشته باشد.